Emaitza kaskarra azken txandan

5. txandan Elgoibarren aurka garaipena lortu arren, 6. txandako porrotak egoera kaskarrean utzi du taldea azken txandaren faltan:

EIBAR31BERKOA ELGOIBAR
Beorlegui Ereña, Xabier1 0Burunza Tornos, Iñaki
Martinikorena Arkauz, Adrian0,5 0,5Santos Arguinchona, Vicente (K)
Beorlegui Gonzalez, Aitor0,5 0,5Egaña Otegui, Eneko
Aja Fernandez, Lander1 0Gorostiza Rodriguez, Lorea
GROS J31EIBAR
Mijole Arizcuren, Iñigo0 1Olmo Vega, Diego
Parellada Elizalde, Jon1 0Arana Garate, Jon (K)
Blasco Diago, Mikel1 0Beorlegui Ereña, Xabier
Sanchez Merino, Christian1 0Etxaburu Txintxurreta, Unai

Azken txanda Urretxuko Goierriren aurka jokatuko du taldeak datorren larunbatean 16:00tan hasita.

Azken txanda honen ostean play-offeko beste 4 partida jokatu beharko ditu taldeak.

Berdinketa 4. txandan

Larunbatean jokatu zen 4. txandan berdinketa lortu zuen Deporreko xake taldeak Donostian Gros Kren aurka jokatutako neurketan:

GROS K22EIBAR
Algans Sagües, Pau0 1Arana Garate, Jon (K)
Rodriguez Lima, Axel0 1Beorlegui Gonzalez, Aitor
Perez Armendariz, Maialen1 0Garcia Dávila, Aimar
Aramendi Bueno, Oihan1 0García Dávila, Endika

Datorren asteburuan 5. txanda jokatuko dute etxean, larunbatean 16:00tan hasita aurrean Elgoibarko taldea dutelarik.

4-0eko porrota Zumaiaren aurka

Larunbatean jokatutako Gipuzkoako Taldekako Xake Txapelketaren 3. txandan 4-0eko porrota jasan zuen gure taldeak jokatutako partida guztiak galdu ostean, hauexek izan ziren emaitzak:

KBI ZUMAIAKO A40EIBAR
Sarasketa Irastorza, Oier1 0Arana Garate, Jon (K)
Aranzabal Aguirre, Xabier1 0Garrido Dominguez, José Antonio
Lauroba Elizaran, Fermin (K)1 0Garcia Dávila, Aimar
Rodriguez Baldor, David1 0García Dávila, Endika

Datorren larunbatean, 16:00tan hasita Donostian jokatuko du taldeak, bertako Gros K taldearen aurka eta garaipena lortzeko itxaropenarekin.

Porrota bigarren txandan

Bigarren txandan porrot gogorra jasan du klubeko taldeak Bergararen aurka 1-3 galdu ostean, hona hemen partida bakoitzeko emaitzak:

EIBAR13BERGARA
Arana Garate, Jon (K)1 0Diez Timofeva, Andres
Garrido Dominguez, José Antonio0 1Muela Pérez, Miguel Angel
Aja Fernandez, Lander0 1Iruretagoiena Pascual, Lukas
García Dávila, Endika0 1Ugarte Azpiri, Ignacio

Datorren astean, hirugarren txandan, orain arte jokatutako partida guztiak irabazi dituen Zumaiako taldea izango dugu aurrean. Partidak larunbatean jokatuko dira 16:00tan hasita Zumaian.