Archivo de la categoría: Txapelketak

Zarautz garaile Jose Mari Kruzetaren omenezko Eibarko Hiria 34. txapelketan

Arratsalde euritsua iragarrita egonda, Udaletxearen arkupeak erabili genituen larunbatean, ekainaren 30ean, Jose Mari Kruzetaren omenezko Eibarko Hiria 34. Xake Txapelketa jokatzeko.

Txapelketara Euskal Herri guztitik etorritako 14 talde bertaratu ziren, euren artean bi Eibarko Klub Deportiboko jokalariekin osatutakoak.

Arratsalde guztian zehar 13 partida jokatu ostean, Zarauzko taldea izan zen garaile 43 puntu lortuta. Bigarren puntu erdira, hau da, 42,5 punturekin Errenteriako Fomento Culturaleko taldea sailkatu zen eta hirugarren, berriz, Donostiako Gros Xake Taldeko taldea 38 punturekin.

Eibarko taldeei dagokionez, batean Jon Arana, José Antonio Garrido, David Pérez, Adrian Martinikorena eta Oier García aritu ziren, 20,5 puntu lortu zituztelarik. Beste taldean Xabier Beorlegui, Emilio José Freire, Asier Ibaibarriaga, Aitor Beorlegui eta Lander Aja aritu ziren, hauek 12,5 puntu lortu zituzten.

Mahai bakoitzeko jokalari onenentzako sariak ere banatu ziren, eta hauek izan ziren garaileak:

  • 1. mahaia: José Antonio Landa (Bodegon Gorbea – Gasteiz): 11,5 puntu 13tik
  • 2. mahaia: Juan Luis Alfaro (Fomento Cultural – Errenteria): 12 puntu 13tik
  • 3. mahaia: Mikel Vicente (Zarautz): 11,5 puntu 13tik
  • 4. mahaia: Iñigo Galarza (Fomento Cultural – Errenteria): 12 puntu 13tik.

Sari banaketa Margari Olañeta eta Jon Aranak gidatu zuten eta ondoren partehartzaile guztiei anaitasun afaria eskeini genien Eibarko Casino Jatetxean.

Eskerrik asko bertaratu zineten guztioi eta datorren urtera arte!

Eibarko Hiria 34. Xake Txapelketa jokatuko da ekainaren 30ean

Gauzak prestatzen hasiak gara jada datorren ekainaren 30ean antolatuko dugun Jose Mari Kruzetaren omenezko 34. Eibarko Hiria partida azkarren txapelketarako.

Gonbidapenak orain dela aste batzuk bidali genituen eta aste honetan hasi gara erantzunak jaso eta etorriko diren taldeen zerrenda ezagutzen.

Zure taldeak ere etorri nahi badu idatzi xakea@deporeibar.com helbidera, oraindik badugu-eta lekuren bat.

Taldekako Kutxa-Gaztedi txapelketaren lehenengo fasea

Bigarren urtez jarraian Gipuzkoako Xake Federazioak Kutxa Fundazioarekin batera Kutxa Gaztedi taldekako txapelketa antolatu du Gipuzkoako gaztetxoentzat.

Maiatzaren 20an Eibarko Klub Deportiboaan Handien mailari dagokion lehenengo faseko partidak jokatu ziren, Azpeitiko Xaputarrak, Arrasate eta Eibarko Taldeekin.

Hona hemen bertako emaitzak:

Jokalariak:

  XAPUTARRAK
1 Josue Goenaga
2 Gorka Uranga
3 Aner Alonso
4 Alain Mateos
5 Luis Andoni Lazkano
   
  ARRASATE
1 Haizea Tornay
2 Harri Lasa
3 Oier Etxebeste
4 Aitor Gallego
5 Iurgi Etxebeste
   
  EIBAR
1 Adrian Martinikorena
2 Aitor Beorlegui
3 Lander Aja
4
    1 2 3 1 2 3 GUZTIRA
1 XAPUTARRAK XXX 0 2,5 XXX 0,5 2,5 5,5
2 ARRASATE 4 XXX 3 3,5 XXX 2 12,5
3 EIBAR 1,5 1 XXX 1,5 2 XXX 6
  SAILKAPENA      
1 ARRASATE     12,5
2 EIBAR     6,0
3 XAPUTARRAK     5,5

 

Eta argazkiak:

Errenteriako Fomento Cultural garaile Eibarko Hiria 33. txapelketan

Larunbatean, uztailaren 1ean jokatu zen Jose Mari Kruzetaren omenezko Eibarko Hiria 33. partida azkarren xake txapelketa Euskal Herri guztitik etorritako 14 talderen partehartzearekin. Eguraldia zela-eta, partidak Udaletxearen arkupeetan jokatu genituen eta lau bat orduz xakea eta laguntasuna izan ziren aurtengo txapelketaren ezaugarri bertaratutako 70 jokalarien artean.

 

Jon Arana (Eibar) vs. Txus Agirretxe (Fomento Cultural)

Arratsaldea aurrera joan ahala ikusle asko agertu zen bertara, hiri erdian egonda xakea erakustarazteko leku ederra dela erakutsiz.

 

Klub Deportiboak bi talde aurkeztu zituen, baten Jon Arana, David Pérez, José Ricardo Gómez, José Antonio Garrido eta Emilio José Freire aritu ziren, bigarrenean Xabier Beorlegui, Adrian Martinikorena, Lander Aja eta Aitor Beorlegui.

 

Arratsalde guztiko 13 partiden ostean, Errenteriako Fomento Cultural gailendu zen 42 punturekin, Donostiako Easoren aurretik, 41,5 puntu lortu zituzten donostiarrek, eta Gros Xake Taldearen aurretik, hauek 35,5 puntu lortu zituzten. Eibarko taldeei dagokienez, Deportiboko A taldeak 7. postua lortu zuen 27 punturekin eta B taldeak 13.a 8,5 puntu lortuta.

Mahai bakoitzeko jokalari onenen sariak jokalari hauentzat izan ziren:

  • 1. mahaia: Luis Olaizola (Gros Xake Taldea): 10,5 puntu
  • 2. mahaia: Juan Carlos Lakunza (Easo): 11 puntu
  • 3. mahaia: Oscar Diez (Izeaga): 13 puntu (partida guztiak irabazita)
  • 4. mahaia: Iñigo Galarza (Fomento Cultural): 13 puntu  (partida guztiak irabazita)

 

Txapelketa bukatuta egin zen sari banaketan Patxi Lejardi Eibarko Udaleko kultura eta euskara zinegotzia, eta Margari Olañeta Jose Mari Kruzetaren alarguna izan ziren.

Saritu guztiak

Sari banaketaren ostean, laguntasun afarian hartu genuen parte guztiok Eibarko Klub Deportiboaren egoitzan.

 

Txapeldunak: Fomento Cultural (Txus Agirretxe)

Eskerrik asko Eibarrera etorri zineten guztioi eta datorren urtean ere zuek hemen izatea espero dugu.

Informazio osatua eta argazki-galeria hemen.

Kronikak: