Archivo de la categoría: Liga

Emaitza eskasak Gipuzkoako Taldekako Txapelketaren laugarren txandan

Bi taldeek galdu egin dute 1-3ko emaitzarekin, hona hemen emaitza osoak:

Lehenengo maila

EIBAR A 1 – 3 HERNANI A
Jon Arana Garate (K) 0,5 0,5 Fernando Esnaola Gastón
Jose Antonio Garrido Dominguez 0 1 Iñaki Erdozio Gaitan
Xabier Beorlegui Ereña (K) 0 1 Jon Altuna Iza
Mikel Larreategi Arana 0,5 0,5 Joxerramon Altuna Zurutuza

Hirugarren maila

EIBAR B 1 – 3 GOIERRI
Adrian Martinikorena Arkauz 0 1 Iñaki Hernandez Sanchez (K)
Aitor Beorlegui Gonzalez 0 1 Wilson Ramirez Vaca
Oier Garcia Gonzalez 0 1 Julio Baeza Malmierca
Lander Aja Fernandez 1 0 Pablo Arraiza Gozalo

Datorren astean bosgarren txanda jokatuko da eta hauexek izango dira gure taldeen aurkariak:

  • Lehenengo maila: Billabona A – C.D. Eibar A
  • Hirugarren maila: At. Zaleak – C.D. Eibar B

Partida guztiak larunbatean, otsailaren 8an, jokatuko dira 16:00tan hasita.

Hirugarren txandako emaitzak

Lehenengo maila

FORTUNA A 2,5-1,5 EIBAR A
Roberto Garcia Lafuente (K) 1 0 Jon Arana Garate (K)
Igor Laniella Fernandez (K) 1 0 Jose Antonio Garrido Dominguez
Tomas Echeverria Garcia 0,5 0,5 Adrian Martinikorena Arkauz
Mikel Lanas Urkiola 0 1 Diego Olmo Vega

Hirugarren maila

DOMUSA AZPEITIA B 2,5-1,5 EIBAR B
Alberto Urkia Mendinueta 0,5 0,5 Xabier Beorlegui Ereña (K)
Juan Carlos Fernandez Salas 0,5 0,5 Aitor Beorlegui Gonzalez
Julen Uranga Garate 1 0 Oier Garcia Gonzalez
Aner Alonso Odriozola 0,5 0,5 Lander Aja Fernandez

Datorren asteburuan 4. txanda jokatuko da eta bi taldeek etxean jokatuko dute. Hauexek izango dira partidak:

  • Lehenengo maila: C.D. Eibar A – Hernani A
  • Hirugarren maila: C.D. Eibar B – Goierri (Urretxu)

2. txandako emaitzak

EIBAR A 2-2 ARRASATE-ARLUTZ B
Jon Arana Garate (K) 1 0 Roberto Villar Moron
Jose Antonio Garrido Dominguez 0,5 0,5 Ekaitz Mendizabal Guridi (K)
Adrian Martinikorena Arkauz 0,5 0,5 Iban Sanjose Madinabeitia
Xabier Beorlegui Ereña (K) 0 1 Antonio Estevez Iglesias
EIBAR B 2,5-1,5 IRIONDO TABERNA
Emilio José Freire Moreiro 1 0 Iban Fernando Rollizo
Aitor Beorlegui Gonzalez 0,5 0,5 Andoni Lersundi Perez
Oier Garcia Gonzalez 0 1 Roberto Kerexeta Zulaika
Lander Aja Fernandez 1 0 Maria Mercedes Aja Hernando

Datorren asteko 3. txandan hauexek izango dira gure taldeen partidak:

  • 1. maila: Fortuna A – Eibar A
  • 2. maila: Domusa Azpeitia B – Eibar B

Mailari eusteko garaipen handia azken txandan

Sailkapenaren azken aurreko postuan geunden larunbateko partidak hasi aurretik eta partida guztiak irabazteko beharra genuen ez baitzegoen gure esku bakarrik mailari eustea.

Azkenean gauzak oso ondo irten ziren jokatutako 4 partidak irabazi baikenituen eta sailkapenean gure aurkari ziren taldeek emaitza eskasak lortu ostean. Hona hemen gure jokalarien emaitzak:

C.D. EIBAR A4-0AÑORGA – GROS
Jon Arana (Z)1-0Mikel Zubia (B)
Jon Esturo (B)1-0Juan Mari Zurutuza (Z)
Xabier Beorlegi (Z)1-0Iñaki Arzelus (B)
Diego Olmo (B)1-0Francisco Javier Madina (Z)

Emaitza honekin mailari eustea lortu dugu beste urtebetez, nahiz eta nahi baino estuasun gehiago pasatu. Hona hemen sailkapena:

Pos.   Izena Puntuak 
1   ANAITASUNA KAKUTE A 30,5
2   IDIAZABAL A 27,5
3   BAIONA 27,5  
4   FORTUNA A 27,5  
5   SANTIKUTZ-LEGAZPI A 25  
6   HERNANI A 21,5  
7   EIBAR A 20  
8   ARRASATE-ARLUTZ C 19,5  
9   HONDARRIBIA-MARLAXKA B 19,5  
10   ARRASATE-ARLUTZ B 18,5  
11   EASO B 18  
12   AÑORGA – GROS 9