Archivo de la categoría: Liga

9. txandako emaitzak

EIBAR A2-2SANTIKUTZ-LEGAZPI A
Jon Arana Garate (K)1-0Markel Vesga Izeta
Jose Antonio Garrido Dominguez0-1Unai Elias Torres
Adrian Martinikorena Arkauz0,5-0,5Mario Gallego Saez
Mikel Larreategi Arana0,5-0,5Asier Imaz Aracama
EIBAR B3-1ARRASATE-ARLUTZ D
Xabier Beorlegui Ereña (K)1-0Aitor Gallego Bereziartua
Aitor Beorlegui Gonzalez0-1Harri Lasa Bengoa
Oier Garcia Gonzalez1-0Asier Lasa Garmendia (K)
Lander Aja Fernandez1-0Jurgi Etxebeste Bolinaga

Honenbestez hirugarren mailako taldeak denboraldia laugarren postuan amaitu du, hona hemen sailkapena:

Pos.   Taldea Puntuak Desberdinketa 
1   KBI ZUMAIAKO XAKE KLUBA24  90,5625  
2   BERGARA18  67,3750  
3   DOMUSA AZPEITIA B17  64,7500  
4   EIBAR B16,5  60,0000  
5   GOIERRI15  60,7500  
6   ARRASATE-ARLUTZ D14,5  54,9375  
7   ALFIL C13,5  51,1875  
8   IRIONDO TABERNA13,5  50,2500  
9   ZALEAK12  50,9375

Lehenengo mailako taldeak, aldiz, oraindik beste bi partida jokatu beharko ditu, datorren larunbatean Gros Gren aurka jokatuko du 16:00tan hasita Donostian.

8. txandako emaitzak

Hemen Gipuzkoako Taldekako Xake Txapelketaren 8. txandako emaitzak:

Lehenengo maila

GROS E1,5 – 2,5EIBAR A
SANCHEZ MERINO, CHRISTIAN01Jon Arana Garate (K)
Alexander Larrañaga Juaristi10Jose Antonio Garrido Dominguez
Alex Odriozola Coscolin0,50,5Adrian Martinikorena Arkauz
Unax Gillenea La Cruz01Mikel Larreategi Arana

Hirugarren maila

ALFIL C0,5-3,5EIBAR B
Julen Perez Irastorza0,50,5Xabier Beorlegui Ereña (K)
Nikolas Contrras Goikoetxea01Aitor Beorlegui Gonzalez
Mikel Avila Borrego01Oier Garcia Gonzalez
Manuel Carnero Lobato01Lander Aja Fernandez

Datorren asteburuan, 9. txandan Eibarren jokatuko dute bi taldeek:

  • Lehenengo Maila: C.D. Eibar A – Santikutz-Legazpi A
  • Hirugarren Maila: C.D. Eibar B – Arrasate-Arlutz D

Partidak larunbatean, martxoaren 7an, izango dira 16:00tatik aurrera klubaren egoitzan.

7. txanda

ARRASATE-ARLUTZ C 2,5-1,5 EIBAR A
Jesus Berecibar Aguirre 1 0 Jon Arana Garate (K)
Eugenio De Andres Andres 0,5 0,5 Jose Antonio Garrido Dominguez
Javier Axpe Goikoetxea 0 1 Adrian Martinikorena Arkauz
Alberto Izagirre Altuna 1 0 Mikel Larreategi Arana
EIBAR B 1,5-2,5 BERGARA
Xabier Beorlegui Ereña (K) 0,5 0,5 Jose Miguel Sanchez Garcia
Aitor Beorlegui Gonzalez 0 1 Miguel Angel Muela Pérez
Oier Garcia Gonzalez 1 0 Lukas Iruretagoiena Pascual
Lander Aja Fernandez 0 1 Juan Maria Santos Martinez (K)

8. txandako partidak:

  • Lehenengo maila: Gros E – Eibar A
  • Hirugarren maila: Alfil C – Eibar B

Iritsi da garaipena!

Lehenengo mailako taldeak irabazi egin zuen 6. txandan Zarautzen aurka jokatutako partidan, hona hemen banakako emaitzak:

EIBAR A 3-1 CIRIONDO.COM, Z.K.E. C
Jon Arana Garate (K) 1 0 Aitor Duo Iruretagoiena
Jose Antonio Garrido Dominguez 0 1 Andoni Etxabe Uria
Adrian Martinikorena Arkauz 1 0 Daniela Velte (K)
Iker Narvaiza Refoyo 1 0 Aitor Etxabe Zulaika

Gure taldeen zazpigarren txandako partidak hauexek izango dira:

  • Lehenengo maila: Arrasate Arlutz C – C.D. Eibar A
  • Hirugarren maila: C.D. Eibar B – Bergara