Archivo de la categoría: Campeonato de Gipuzkoa

Bigarren eta hirugarren txandetako emaitzak

Hona hemen Gipuzkoako Bakarkako Txapelketen bigarren eta hirugarren txandetako emaitzak

  • Maila Nagusia: Xabier Beorlegui – + Nathaniel Capote
  • 2. maila: Markel Vesga 1–0 Adrian Martinikorena
  • 3. maila: Aitor Beorlegui +– Asier Corral
  • 3. maila: Oier Garcia 1–0 Luken Larrinaga
  • Maila Nagusia: Xabier Beorlegui 1/2 Carlos Berdote
  • 2. maila: Adrian Martinikorena 1-0 Ricardo Campos
  • 3. maila: Aitor Beorlegui 1/2 Iñigo Mijole
  • 3. maila: Javier Burgos 1-0 Oier Garcia

Ondo bidea, datorren asteko laugarren txandako partidak hauexek izango dira:

  • Maila Nagusia: Mikel Benaito – Xabier Beorlegui
  • 2. maila: Jose Ignacio Ruiz de Oña – Adrian Martinikorena
  • 3. maila: Oier Garcia – Jagoba de Albillos
  • 3. maila: Aitor Beorlegi – Xabier Yurramendi

Emaitza guztiak hementxe lortu daitezke:

Gipuzkoako Txapelketen lehenengo txandako emaitzak

Larunbatean hasi ziren Gipuzkoako Bakarkako Xake Txapelketak Donostiako Gros Xake Taldearen egoitzan. Gure taldekideen iritziz antolakuntza ona izan zen, mahai eta jokalarien arteko distantziak egokiak ziren eta maskarak eraman beharra izan arren, partidak jokatzeko giro egokia izan zuten. Hona hemen gure jokalarien emaitzak:

  • Maila Nagusia: Asier Etxagibel 0-1 Xabier Beorlegui
  • 2. maila: Adrian Martinikorena 1-0 Enara Garcia
  • 3. maila: Zigor Garcia + – Oier Garcia: COVID protokoloa jarraituz, ez zen partida jokatu
  • 3. maila: Igor Jauregi 1-0 Aitor Beorlegui

Datorren astean jokatuko den 2. txandako partidak hauexek izango dira:

  • Maila Nagusia: Xabier Beorlegui – Nathaniel Capote
  • 2. maila: Markel Vesga – Adrian Martinikorena
  • 3. maila: Aitor Beorlegui – Asier Corral
  • 3. maila: Oier Garcia – Luken Larrinaga

Emaitza guztiak hementxe lortu daitezke:

Comienzan los Campeonatos Individuales de Gipuzkoa de Ajedrez

Tras meses de falta de actividad, la Federación Gipuzkoana de Ajedrez ha decidido reanudar la actividad ajedrecística oficial y por ello mañana comenzarán en Donostia los Campeonatos de Gipuzkoa Individuales en sus categorías Absoluta, Segunda, Tercera y Cadete.

A pesar de que no han publicado el protocolo a seguir, sí que nos lo han enviado por WhatsApp. El protocolo incluye toma de temperatura al acceder al local de juego, mascarilla obligatoria, prohibición de dar la mano al rival, uso obligatorio del bolígrafo y planillas proporcionadas por la organización y abandono obligatorio del local de juego al acabar la partida. Por su parte la organización garantiza la desinfección del material de juego, bolígrafos e instalaciones según las instrucciones y directrices de las autoridades.

Por parte de nuestros jugadores, tendremos participación eibarresa. Xabier Beorlegui jugará el Campeonato Absoluto, Adrian Martinikorena el de Segunda y Oier García y Aitor Beorlegui el de Tercera.

El seguimiento de los resultados y emparejamientos se podrá hacer desde aquí:

9. txandako emaitzak

EIBAR A2-2SANTIKUTZ-LEGAZPI A
Jon Arana Garate (K)1-0Markel Vesga Izeta
Jose Antonio Garrido Dominguez0-1Unai Elias Torres
Adrian Martinikorena Arkauz0,5-0,5Mario Gallego Saez
Mikel Larreategi Arana0,5-0,5Asier Imaz Aracama
EIBAR B3-1ARRASATE-ARLUTZ D
Xabier Beorlegui Ereña (K)1-0Aitor Gallego Bereziartua
Aitor Beorlegui Gonzalez0-1Harri Lasa Bengoa
Oier Garcia Gonzalez1-0Asier Lasa Garmendia (K)
Lander Aja Fernandez1-0Jurgi Etxebeste Bolinaga

Honenbestez hirugarren mailako taldeak denboraldia laugarren postuan amaitu du, hona hemen sailkapena:

Pos.   Taldea Puntuak Desberdinketa 
1   KBI ZUMAIAKO XAKE KLUBA24  90,5625  
2   BERGARA18  67,3750  
3   DOMUSA AZPEITIA B17  64,7500  
4   EIBAR B16,5  60,0000  
5   GOIERRI15  60,7500  
6   ARRASATE-ARLUTZ D14,5  54,9375  
7   ALFIL C13,5  51,1875  
8   IRIONDO TABERNA13,5  50,2500  
9   ZALEAK12  50,9375

Lehenengo mailako taldeak, aldiz, oraindik beste bi partida jokatu beharko ditu, datorren larunbatean Gros Gren aurka jokatuko du 16:00tan hasita Donostian.