Archivo por meses: mayo 2006

Mogel Isasi Euskadiko Eskolarteko Txapeldun

Partida jokatzen

Partida jokatzen

Maiatzaren 28an Tolosan jokatu zen Euskadiko Eskolarteko Taldekako Xake Txapelketaren garaile izan zen Julen Garro, Edu Olabe, Aitor Arroitajauregi eta Mikel Baenak osatzen duten Mogel Isasi ikastetxearen ordezkaritza.

Aurretik Gipuzkoako txapelketan egin zuten gisa, Euskadiko Txapelketan ere garaile izan dira xakelari eibartarrak. Oraingoan Araba, Bizkaia, Gipuzkoa eta Nafarroako beste 6 talderen aurka jokatu dute txapelketa eta match guztietan garaile izan dira batean ezik, San Ignacio ikastetxeko donostiarren aurka berdindu baitzuten.

Sailkapen nagusia hauxe izan zen:

  1. Mogel Isasi (Eibar) 17 puntu
  2. Berriozar (Nafarroa) 16.5 puntu
  3. Orvina (Iruñea) 13 puntu
  4. San Ignacio (Donostia) 12 puntu
  5. Los Herran (Gasteiz) 10.5 puntu
  6. Ellacuria (Bilbo) 7.5 puntu
  7. Calasanz (Gasteiz) 7.5 puntu

Bestalde, larunbatean maiatzaren 27an jokatu ziren Euskadiko Eskolarteko Bakarkako Txapelketaren lehen 3 txandak (datorren larunbatean ekainaren 3an jokatuko dira gainontzeko 3 txandak), eta Mogel Isasi ikastetxearen izenean jokatzen duen Julen Garro eibartarrak 2.5 puntu lortu zituen 3 partida horietan, bi partida irabazi eta Oscar Diez Gipuzkoako Txapeldun irundarraren aurka berdindu ostean.

Txapeldunak garaikurrarekin

Txapeldunak garaikurrarekin

XXXVI Torneo San Martin de Loinaz – Beasain

Manolo, JR, Emilio y Diego

Manolo, JR, Emilio y Diego

Hoy se ha disputado el tradicional torneo de Beasain, con una participación de 11 fuertes equipos, entre los que hemos quedado clasificados en último lugar.

El equipo formado por Manuel Lopez, Emilio Freire, José Ricardo Gómez y Diego Olmo, ha obtenido 10.5 puntos. Destacable el empate a 2 de la última ronda ante Gros Xake Taldea.

Clasificación final

  1. Fomento 30 pt
  2. Gros 28 pt
  3. Orvina 25.5 pt
  4. Easo 25.5 pt
  5. Tolosa 20.5 pt
  6. Baiona 19.5 pt
  7. Fortuna 18.5 pt
  8. Zornotza 18 pt
  9. Alfil 12.5 pt
  10. SAL – Logroño 11.5 pt
  11. C.D. Eibar 10.5 pt

XI. Abadiñoko Xake Azkar Lehiaketa

XI. Abadiñoko Xake Azkar Lehiaketa
Abadiño, 2006ko maiatzak 20a.
Matienako Errota Kultur Etxea.

  1. Fomento-Beraun (Errenteria) 36,5 puntu
  2. Abadiño A 33,5 p.
  3. Zaldi Baltza (Elorrio) 30 p.
  4. S.A.L. (Logroño) 24,5 p.
  5. Castro (Cantabria) 17 p.
  6. Zornotza 16,5 p.
  7. Portugalete 15 p.
  8. Eibar 14,5 p.
  9. Getxo 13,5 p.
  10. Larrasoloeta (Durango) 11 p.

11-. Abadiño B 8 p.