Archivo por días: 20/02/2005

Crónica del fin de semana – Asteburuko kronika

Hauek izan dira asteburuan jokatutako 6.ihardunaldiko emaitzak:
Estos han sido los resultados de la 6ª ronda disputada este fin de semana.

GORENGOEN MAILA – PREFERENTE

  1. D.Zarautz 3-1 C.D.Eibar A

Con tablas de Jose Ricardo Gomez y Jose Luis Amado, y derrotas de Emilio Freire y Jon Arana

HIRUGARREN MAILA – TERCERA CATEGORÍA

  1. D.Eibar B 2.5-1.5 Arrasate San Andres E

Victorias de Diego Olmo y Julen Garro, tablas de Haritz Garro y derrota de Edu Olabe.

CLASIFICACIONES – SAILKAPENAK

PREFERENTE – GORENGOEN MAILA

  1. ALFIL “A” 15,5
    2 ZARAUTZ “A” 15,0
    3 ANDOAIN 14,0
    4 HERNANI “A” 12,5
    5 FOMENTO-BERAUN “C” 12,5
    6 TOLOSA-IBARRA 12,5
    7 GROS “D” 12,0
    8 EIBAR “A” 12,0
    9 HONDARRIBIA-MARLAXKA 11,0
    10 DEBA 9,5
    11 BAIONA “A” 8,5
    12 FORTUNA “A” 8,0

HIRUGARREN MAILA – TERCERA
1 ALFIL “B” 19,0
2 EIBAR “B” 15,5
3 LA SALLE “B” 14,5
4 ZARAUTZ “D” 14,5
5 ARRASATE-S.ANDRES “E” 13,5
6 EASO “E” 6,5
7 GROS “J” 6,0
8 AÑORGA “B” 2,5
9 BILLABONA “B” 2,0

Datorren asteko partidak:
Emparejamiento de la próxima semana:

GORENGOEN MAILA – PREFERENTE

  1. D.Eibar A – Deba

HIRUGARREN MAILA – TERCERA CATEGORÍA

Gros D – C.D.Eibar B

Ambos encuentros se disputarán a partir de las 16:00 horas el próximo
sábado 26 de febrero.

Bi partidak datorren larunbatean jokatu dira, otsailaren 26an,
arratsaldeko 16:00tatik aurrera.

Beste alde batetik, igande honetan, otsailaren 20an, Arrasateko zonaldeari dagokion Gipuzkoako Eskolarteko txapelketa jokatu da, Arrasateko Musakola kiroldegian. Bertan, Klub Deportiboko taldeetako jokalari batzuek hartu dute parte euren eskolen ordezkari moduan. Hona hemen sailkapenak:

Por otra parte, este domingo 20 de febrero, se ha celebrado en el polideportivo Musakola de Arrasate, el campeonato zonal correspondiente a Arrasate del Campeonato Escolar de Gipuzkoa, con la participación de jugadores del Club Deportivo representando a sus escuelas. Estos han sido los resultados:

INFANTILAK / INFANTILES (individual-Banaka)

  1. Asier Etxagibel Larrañaga (6 puntu) – San Viator (Arrasate)
    2.Diego Olmo Vega (5 puntu) – Itzio (Eibar)
    3.Edu Olabe Odriozola (5 puntu) – Mogel-Isasi (Eibar)

ALEBINAK / ALEVINES (Banaka)

  1. Hector Sánchez Ruesga (5 puntu) – San Jose Floreaga (Azkoitia)
    2.Juan Manuel Ruiz Abad (5 puntu) – Herri Eskola (Oñati)
    3.Andoni Gómez (4 puntu) – Mesedeetako Ama (Arrasate)

ALEBINAK / ALEVINES (por equipos-taldeka)

  1. Mogel Iturburu (Eibar) 13,5 puntu
    Julen Garro
    Mikel Baena
    Aitor Arroitajauregi
    Asier Belategi
  2. Kurtzebarri (Aretxabaleta) 10,5 puntu
    Joseba Church
    Dani Sánchez
    Miren Ugarte
    Leire Pascual
  3. Santa Eskolastika (Oñati) 8 puntu
    Xavier Barinagarrementeria
    Julen Uribeetxeberria
    Mikel Egaña

Maila bakoitzeko lehenengo hiru sailkatuek, apirilean Donostian jokatuko den finala jokatzeko txartela eskuratu dute.

Los tres primeros clasificados de cada categoría han obtenido el pase para jugar la final que se celebrará en abril en Donostia.