Porrota azken aurreko txandan

Arratsaldeak okerrera egin zuen orduak eta minutuak aurrera pasatu ahala.

Hona hemen atzoko emaitzak:

EASO B3,5-0,5C.D. EIBAR A
Juan Antonio Aizpurua1-0Jon Esturo
Tomas Lazkano1-0Mikel Larreategi
Alex Cantabrana0,5-0,5José Antonio Garrido
Javier Uzcanga1-0Xabier Beorlegi

Gauzak horrela dena airean dago datorren asteko azken txandaren aurretik. Datorren larunbatean 16:00tatik aurrera, Añorgako taldea izango dugu aurrean mailari eusteko azken saiakeran.

Garaipena azkenean Gipuzkoako Txapelketan

Gipuzkoako Taldekako Xake Txapelketaren 9. txandan garaipena lortu du gure Lehenengo Mailako taldeak Arrasaten jokatutako partidan, hona hemen emaitzak:

ARRASATE-ARLUTZ C1-3C.D. EIBAR A
Cayetano Rayo (Z)1-0Jon Arana (B)
Roberto Villar (B)0-1Jon Esturo (Z)
Ekaitz Mendizabal (Z)0-1Mikel Larreategi (B)
Aitor Etxagibel (B)0-1Diego Olmo (N)

Bi txanda bakarrik gelditzen dira txapelketa amaitzeko, eta garaipen honekin mailari eusteko pauso garrantzitsua eman du taldeak. Hala ere, azken bi txandak izango dira garrantzitsuenak, sailkapeneko azken bi taldeen aurka jokatuko dituenak.

Hirugarren mailako taldeak txapelketako azken partida jokatu zuen Deporren Azpeitiko Xaputarrak B taldearen aurka. Hona hemen emaitzak:

C.D. EIBAR B1.5-2.5XAPUTARRAK B
Adrian Martinikorena (Z)1-0Iñaki Uranga (B)
Oier Garcia (B)0-1Aitor Elustondo (Z)
Aitor Beorlegui (Z)0-1Cristian Cretu (B)
Lander Aja0.5-0.5Miguel Ángel Gómez

Txapelketa txukuna burutu du taldeak eta azkenean sailkapen nagusiko 6. postuan amaitu du 14 punturekin.

8. txandako emaitzak

Hemen Gipuzkoako Taldekako Xake Txapelketaren 8. txandako emaitzak

Lehenengo maila

C.D. Eibar A2-2Hernani A
Jon Arana (Z)1-0Fernando Esnaola (B)
Jon Esturo (B)1/2-1/2Iñaki Erdozio (Z)
Mikel Larreategi (Z)1/2-1/2Jon Altuna (B)
Xabier Beorlegui (B)0-1Iker Mendibil (Z)

Hirugarren maila

Arrasate-Arlutz E1.5-2.5C.D. Eibar B
Josu Tornay (Z)1-0Adrian Martinikorena (B)
Haizea Tornay (B)1/2-1/2 *Oier Garcia (Z)
Aritz Tornay (Z)0-1Aitor Beorlegui (B)
Xabier Gallego (B)0-1Lander Aja (Z)

Oharra: Oier Garcia eta Haizea Tornayren arteko partidaren emaitza Gipuzkoako Xake Federakuntzaren Diziplina Epailearen aurrean errekurrituta dago eta ondorioz emaitza aldatu egin daiteke.

Datorren asteburuan 9. txanda jokatuko da, neurketa hauekin:

Lehenengo maila: Arrasate-Arlutz C – C.D. Eibar A

Hirugarren maila: C.D. Eibar B – Xaputarrak B

Gipuzkoako Eskolarteko Txapelketa, Eibarko zonaldea: Aritz Tornay eta Aimar Garcia izan dira onenak

Bigarren igandez, gaur Eibarko Klub Deportiboaren egoitzan bildu dira 20 xakelari gazte Gipuzkoako Eskolarteko Txapelketaren 2. jardunaldian. Gaur ere 5 partida gogor jokatu dituzte, eta azkenean, bi egunetako emaitzak kontuan hartuta Aritz Tornay (Gazteluondo Arrasate) izan da onena nagusien mailan eta Aimar Garcia (La Salle Isasi) benjaminen mailan.

Jokalari guztiei Gipuzkoako Xake Federakuntzak eskainitako dominak eman dizkiegu eta bi egunetako jokalari onenei Eibarko Klub Deportiboak emandako garaikurrak.

Hona hemen bi egunetako sailkapenen batuketa:

Nagusiak

#IzenaIkastetxea1. eguna2. egunaBatuketa
1Tornay, AritzGazteluondo – Arrasate5510
2Cearsolo, BeñatElgoibarko Ikastola448
3Ye, Yu XuanAldatze2,535,5
4Etxeberria, MalenAldatze32,55,5
5Borrella, EgoitzSan Andres2,52,55
6Laskurain, JokinSan Andres2,52,55
7Malaga, TelmoSan Andres2,52,55
8Agirre, HodeiElgoibarko Ikastola325
9Osa, UnaiJuan Antonio Mogel – Iturburu1,534,5
10Astigarraga, IkerElgoibarko Ikastola2,513,5
11Saavedra, Jose ManuelSan Andres3
3
12Del Campo, LukasSan Andres
22
12Aristegi, BeñatIkasberri – Azpeitia2
2
13Gisasola, ManexJuan Antonio Mogel – Iturburu1
1
14El Mezouary, RayanSan Andres0
0

Benjaminak

#IzenaIkastetxea1. eguna2. egunaBatuketa
1Garcia, AimarLa Salle Isasi538
2Varona, XubanJuan Antonio Mogel – Iturburu34,57,5
3Ye, Ze HaoAldatze43,57,5
4Gurrutxaga, AimarElgoibarko Ikastola43,57,5
5Baglietto, KoldoJuan Antonio Mogel – Iturburu347
6Lopez, NoanAldatze32,55,5
7Asin, MikelSan Andres235
8Andaloussi, MarwaSan Andres325
9Plazaola, OlatzJuan Antonio Mogel – Iturburu22,54,5
10Gallego, AimarAldatze22,54,5
11Ordoñez, AinaraAldatze314
12Gonzalez, AitorSan Andres2,513,5
13Ulibarri, LierElgoibarko Ikastola2,5
2,5
14Rodriguez, MartinAldatze112
15Larreina, JokinAldatze112
16Urkia, HaizeaMendaroko Ikastola2
2
17Iraolagoitia, EnaitzMendaroko Ikastola2
2
Aritz Tornay
Aimar García