Kategoriaren artxiboa: EKITALDI BEREZIAK

Astelena bizi bizi

Laugarren jardunaldia eta azkenaurrekoa,  Eskuz Binakako  Gipuzkoako  Txapelketa jokatzen ari diren Errendimenduko  bi bikote eibartarrentzat.
Joan den astean Zestoako bi taldeen aurka (18-15 etxetik kanpo eta 10-18 Astelenan 10-18) garaipenik lortu ez arren, dagozkien multzoetan bigarren eta hirugarren postuetan jarraitzen dute eibartaraketa gogo handiz aurre egiten diete aste honetako partiduei.
Del Rey eta Gilek, Antzuolako Irizar eta Iturbe  izango dituzte aurkari aste honetan ostiralean otsailak 3 Eibarko Astelena pilotalekuan 19:00etan hasiko den jaialdian. Bere aldetik, Amillategik eta Varonak osatutako bikoteak, Alberdi eta Alkorta bisitatuko ditu Azkoitiko Gurea pilotalekuan, 19:30ean, ostiralean ere.

Laugarren jardunaldia ere Udaberri Eskuz Binakako Txapelketa jokatzen ari diran federatuentzat, kasu hontan txapelketa amaitzeko jardunaldi batzuk falta dira oraindik. 

Joan den astean Ataunen aurka amore eman behar izan zuten Araolaza eta Urkiaga kadeteek ostiral honetan, hilak 3, Eibarko Astelenan  jokatuko dute , Azpeitiko Aranguren eta  Iturralderen aurka. Bestalde, Azpilikueta eta Gisasolak, aurreko jardunaldian Oiartzunen aurka irabaztea lortu ez arren, multzoko lehen postuan jarraitzen dutenak,  kanpoan jokatuko dute aste honetan Tolosako Beotibarren Caminos eta Gartzia bikotearen aurka.

Senior mailan, Narvaizak eta Aguirresarobek, Aretxabaletako  Uribetxeberriak eta Zugastik osatutako bikotearen aurka neurtuko dituzte indarrak, Eibarko Astelena pilotalekuan ostiral arratsaldeko jaialdian. Atseden jardunaldia Azkargorta eta Conde armaginentzat, hiru garaipen jarraian lortuta, euren multzoko lehen postuan jarraitzen dutenak.

Laugarren jardunaldia eta azkenaurrekoa,  Eskuz Binakako  Gipuzkoako  Txapelketa jokatzen ari diren Errendimenduko  bi bikote eibartarrentzat.
Joan den astean Zestoako bi taldeen aurka (18-15 etxetik kanpo eta 10-18 Astelenan 10-18) garaipenik lortu ez arren, dagozkien multzoetan bigarren eta hirugarren postuetan jarraitzen dute eibartaraketa gogo handiz aurre egiten diete aste honetako partiduei.
Del Rey eta Gilek, Antzuolako Irizar eta Iturbe  izango dituzte aurkari aste honetan ostiralean otsailak 3 Eibarko Astelena pilotalekuan 19:00etan hasiko den jaialdian. Bere aldetik, Amillategik eta Varonak osatutako bikoteak, Alberdi eta Alkorta bisitatuko ditu Azkoitiko Gurea pilotalekuan, 19:30ean, ostiralean ere.

Laugarren jardunaldia ere Udaberri Eskuz Binakako Txapelketa jokatzen ari diran federatuentzat, kasu hontan txapelketa amaitzeko jardunaldi batzuk falta dira oraindik. 

Joan den astean Ataunen aurka amore eman behar izan zuten Araolaza eta Urkiaga kadeteek ostiral honetan, hilak 3, Eibarko Astelenan  jokatuko dute , Azpeitiko Aranguren eta  Iturralderen aurka. Bestalde, Azpilikueta eta Gisasolak, aurreko jardunaldian Oiartzunen aurka irabaztea lortu ez arren, multzoko lehen postuan jarraitzen dute eta  kanpoan jokatuko dute aste honetan Tolosako Beotibarren Caminos eta Gartzia bikotearen aurka.

Senior mailan, Narvaizak eta Aguirresarobek, Aretxabaletako  Uribetxeberriak eta Zugastik osatutako bikotearen aurka neurtuko dituzte indarrak, Eibarko Astelena pilotalekuan ostiral arratsaldeko jaialdian. Atseden jardunaldia Azkargorta eta Conde armaginentzat, hiru garaipen jarraian lortuta, euren multzoko lehen postuan jarraitzen dutenak.

Eibarko Paleta Gomazko II. Txapelketa


Aurten ere eta iazko harrera ona ikusita, Paleta Goma modalitatea bultzatzeko herrian, Eibarko Paleta Gomazko II. Txapelketa antolatu dute Club Deportiboko palistek.

Izen ematea zabalik egongo da urtarrilan 27tik otsailan 5 erarte.
Inzkripzioa 30€ ordaindu beharko da bikote bakoitzeko.
Apuntatu nahi duten bikoteek, kontaktua watsap bidez egin behar dute zenbaki honetara 666190470.
Txapelketa otsailaren 12an hasiko da, Astelena frontoian.

Eibarko bikoteentzat zabaldua, naiz gizonezko, naiz emakumezko naiz bikote mistoak.

Eibarko pilotariak aldarte onean!!

Aldeko emaitzak Eibarko Club Deportiboko pilotarientzat pasa den astean ere: infantil mailan,  Del Rey-Gil bikoteak 18-9 irabazi zieten Oñatiko bikoteari; Amillategi eta Varona bikote infantilak 18-2 irabazi zieten Orioko bikoteari arazorik gabe eta Azkargorta -Conde bikoteak  senior mailan 22-10 irabazi zuten Tolosako bikotearen aurkako partida.
Senior mailan, Narvaiza eta Aguirresarobe eibartarrek jokatutako partida ere oso maila onekoa izan zen, aurrealdeko kuadroetan tantu ikusgarriak ikusi genituen eta atzelaria oso seguru, baina azkenean ezin izan zuten garaipena lortu eta 19-22 amore eman behar izan zuten Errenteriako bikotearen aurka , maila oso onean daudela erakutsi zutenak.

Igandean, Basaras eta Urkiaga eibartar kadeteek  22-21 irabazi zuten Villabonako bikotearen aurkako partida,  eta Club Deportiboko palistak 19-25 galdu zuten Mutrikuren aurka Paleta gomazko  binakako Udaberri txapelketako partida.

Ostiral honetan, 01/27, Astelena pilotalekuan bi partida jokatuko dira : 19:00etan hasita, infantil mailako eskuz binakako Gipuzkoako Txapelketaren barruan, Aratz Amillategik eta Xuban Varonak osatutako bikote eibartarrak jokatuko du Zestoako Izagirre eta Mayoren aurrean, eta ondoren, eskuz binakako Udaberri Txapelketaren barruan , Ekhi Azpilikueta eta Manex Gisasola kadeteek, Etxeberria eta Zelaiaran oiartzuarrak izango dituzte aurkari.

EKD Club Deportivo Eibarko gainontzeko pilotariak etxetik kanpo ariko dira aste honetan: ostiralean, hilak 27, Araolaza eta Urkiaga kadeteek Alzua eta Sanchezen aurkako partida defendatuko dute Ataungo Auzoeta pilotalekuan; Senior mailan, Azkargorta eta Condek Zumarragako Beloki bikotea izango dute aurkari eta Aleix Del Rey eta Liher Gil errendimenduko infantilak Alberdi eta Zabalaren aurka jokatuko dute Zestoako Gurutzeaga pilotalekuan.
Eibarko palistak ere ostiral honetan jokatuko dute Zarauzko Aritzbatalde pilotalekuan, bikotekako Udaberri Txapelketako hirugarren jardunaldiko partida.
Atsedena Ibarra eta Caramanzana armagin jubenilentzat aste honetan eta baita Narvaiza eta Aguirresarobe seniorrentzat ere  baina hauen kasuan kontrako bikotearen ez agertzeagatik.

Hasiera bikaina!!

Azken jardunaldia oso positiboa izan zen EKD Pilota taldeko pilotarientzat: bi garaipen lortu zituzten infantilen mailan 12-18ko emaitzarekin Getarian eta 9-18 Aretxabaletan, kadeteek 22-12 irabazi zuten Zestoaren aurka Astelenan eta Eibar 2 taldeko seniorrek 18-22 irabazi zuten Hernanin. Eibarko Astelenan jokatu zen lehen mailako jubenilen partidan ezin izan zen garaipenik lortu Amezketako bikotearen aurka: partidaren lehen zatian bisitariak aurretik hasi ziren markagailuan baina bigarren zatian Ibarra eta Caramanzana eibartarrak estu hartu zituzten amezketarrak  17-19ra iritsi arte, eta orduan egin zuten azken bultzada Amezketakoek azken 18-22ra arte.
Asteburu hau ere partidaz beteta dator Eibarko Astelena pilotalekuan.

Ostiralean, hilak 20, 19:00etan hasiko den asteroko jaialdian, lau partida jokatuko dira: lehen partidan, Gipuzkoako eskuz binakako Txapelketan barruan,  infantilak Errendimendu mailan, Del Rey eta Gilek, Oñatiko Laka eta Rementeria izango dituzte  aurrez aurre. Jarraian, senior mailako binakako Udaberri txapelketako partida, aurreko astean lehen jardunaldian atseden hartu zuten Aguirresarobe eta Narvaiza bikote eibartarra Errenteriko Aranburu eta Taberna bikotearen aurka. Hirugarren partida, berriz ere Gipuzkoako Errendimenduko eskuz binakakoan, Amillategi eta Varona bikote eibartarra eta Caperochipi eta Urrestillak osatutako Orioko bikotearen artekoa. Egunari amaiera emateko Udaberri eskuz binakako norgehiagoka jokatuko da senior mailan, Azkargorta eta Conde armaginen eta Tolosako bikotearen artean.
Igandean, hilak 22, goizeko 11:00etan hasita, kadete mailako Udaberri eskuz binakako txapelketako partida jokatuko da, Basaras eta Urkiagak osatutako eibartar bikoteak, pasa den astean atseden izan ostean, Villabonako  Cestau eta Zufiria  bikotea izango dute aurkari eta ondoren Udaberri Paleta Goma binakako partida jokatuko da Eibar eta Mutrikuko Danok Baten artean.
Ibarra eta Caramanzana jubenilek Ataunen jokatuko dute ostiralean 19:15etan Udaberri eskuz binakako partidua. Aretxabaletan, ostiralian 19:00etan, Ekhi Azppilikueta eta Manez Gisasola kadete bikoteak beraien partidua defendatuko dute; eta paleta gomazko banakakoan, Lombraña eibartarrak Conde izango du aurkari Elgoibarren 19:00etan.


Berriz ere martxan pilota jaialdiak

Gabon oporren ondoren berriz ere bueltan gara eta txapelketetan bete betean sartuta gainera.

Asteburu honetan hasiko dira Udaberri eskuz binakako federatuen txapelketa; Paleta Gomazko Banakako Gipuzkoako txapelketa 7aren barruan; eta Errendimenduko eskuz binakako Gipuzkoako txapelketa.

Astelena frontoian asteroko ohiko jaialdiarekin hasiko dugu lehen jardunaldia, ostiralean, hilak 13, 19:00etan, Udaberri txapelketako binakako bi partidurekin : kadete mailan, Gisasola eta Azpilikueta eibartarrak Zestoako Abantzu taldeko bikotea izango dute aurrez aurre. Jarraian, jubenilen mailan, Ibarra eta Caramanzana eibartarrek, Amezketako Zazpi Itturri 2 bikotearen aurka neurtuko dituzte indarrak.
Eta urtarrilaren 15ean, igandea, goizeko 10:00etan Astelenan, beste partidaz gozatzeko aukera izango dugu, oraingoan Paleta Gomazko banakako txapelketakoa, 7an barruan, Lombraña armaginaren eta Viana Zumarragako ordezkaiaren artekoa.

Pilotazale guztiak Astelena frontoira hurbiltzera animatzen ditugu asteburuko partidez gozatzera. Sarrera doainik da.

Etxetik kanpo ere hainbat partida jokatu beharko Eibar EKD Pilotako pilotariek:
Urtarrilaren 13an, ostirala, Aretxabaletako udal pilotalekuan, Errendimenduko infantilen binakako txapelketa hasiko da, eta Amillategik eta Varonak osatutako Eibarko bikoteak 19:00etan jokatuko du bertako bikotearen aurka.
Urtarrilaren 14an, larunbata, Hernaniko udal pilotalekuan, Udaberriko lehen jardunaldiari dagokion binakako senior kategoriako partida, Azkargorta eta Conde bikote eibartarra eta bikote hernaniarra neurtuko dituena.
Eta urtarrilaren 15ean, igandea, berriz ere Errendimendu mailako binakako txapelketaren barruan, Del Rey eta Gil-ek osatutako Eibarko bikoteak arratsaldeko 17:00etan Getariako Gure Txeru bikotearen aurka jokatuko du, bertako Sahatsaga frontoian.

EtaKitto kirol sariak

Urte berri on danori!!

Oso polita eta jendetsua izan zen iazko urteko azken eguneko EtaKitto kirol sarien ekitaldia.

30 saritu egon ziran kirol ezberdinetan, eta tartean Felix Conde pilotaria, Elgoibarko semea, Eibar E.K.D an ari da pilotari nagusien mailan.

Azkenengo urteetan, banaka, binaka eta 4 terdiko txapelketa ofizial eta pribatuetan gure herria defendatu du oso maila onean gainera.

Benjamin, alebin eta infantiletan (2002 eta 2009) txapeldun eta txapeldun orde izandakoa, baita herri arteko hainbat txapelketa garrantzitsuetan ere parte hartu du.

Aipatzekoa Euskal Ligan, kadete mailan lortutako txapela.

Bejondeizula Felix!! Segi horrela.

Pauso bat gehiago hurrengo faserako

Xuban Varona eibartarra infantilen kategorian final-zortzirenetara heldu da eta bere jarraipena defendatu beharko du ostiral honetan azaroak 2, astero Astelena frontoian ospatzen den jaialdian, 18:30ean hasita.
Jaialdia eskuz binakako lagunarteko batekin hasiko da, Liher Gil eta Aleix del Rey bikotea  Aratz Amillategik eta Unax Agirrek  (azken hau bergararra) osatutako bikotearen aurka.
Jarraian, Gipuzkoako txapelketako partida ofizialak  jokatuko dira, buruz burukoak, eta kartela zabalduz aipatutako Xuban Varona eta Villabonako Larrarte neurtuko dira , infantil errendimendu mailan.
Jubenilen mailako partidua izango da bigarrena, bere multzoko lehen sailkatua dagoen Ibon Ibarra eibartarrak Bergarako Alberdiren aurka lehen faseko azken partidari aurre egingo dio eta jaialdiari amaiera emanez, senior mailan, Azkargorta,  ondo kokatuta bigarren postuan bere multzoan, Aretxabaletako Zubia izango du aurkari lehen faseko azken jardunaldian.

Animatu danok frontoira!!!

Etxetik kanpo jokatzen diren partidak hauek dira:

Getarian ostiralean abenduak 2, kadete mailan, Azpilikueta eibartarrak,  multzoko bigarren kokatua, bere partida defendatuko du bertako Albeniz pilotariaren aurka. Zestoan, ostiralean baita ere, Urkiaga kadete eibartarrak, multzoko bigarren postuan baita, oso ondo kokatuta, partida erabakigarria jokatuko du Alonsoren aurka azken fasean tokia lortzeko.
Gauza bera egingo du jubenil mailan Iraolagoitiak Oñatin, bere multzoko lehen postuan kokatuta,  lehen faseko azken partidari aurre egin eta postu hori defendatuko du Guridiren aurka,  eta larunbatean, hilak 3, Azmezketan, senior mailan, Conde eibartarra, bigarrena kokatuta bere taldean, Zabala  izango du aurkari.

Eskuz Banakako Gipuzkoako Txapelketan bete-betean

Eskuz Banakako Gipuzkoako Txapelketan, EKD -Eibarko Klub Deportiboko infantil Errendimendu mailako lau  pilotariak final-zortzirenetara pasatu dira eta asteburuan hasiko den kanporaketa fasean sartzen dira orain.

Asteroko jaialdian, ostiral hontan azaroak 25, Astelena pilotalekuan, arratsaldeko 18:00etan hasita, infantil mailako partidak egongo dira: Aleix del Rey eibartarra Astigarragako Isastin aurka eta Liher Gil eibartarra Adunako Navarroren aurka jokatzen dute . Aratz Amillategik Garaikoetxearen aurka jokatuko du  Alegin ostiralean 18:30ean eta Xuban Varonak Izagirreren aurkako partida defendatuko du Zestoan larunbatean azaroak 26, 16:15ean.

Ostiral honetan, gainera, Astelena pilotalekuan,  federatuen mailan Gipuzkoako eskuz banakako txapelketako lehen faseko bigarren jardunaldia jokatuko da: kadete mailan, Eibarko Urkiagak Lazkaoko Aranburu  izango du aurkari eta Azpilikuetak Alzua ataundarra garaitu beharko du. Iraolagoitia armagile jubenilak, bere multzoko lehenengo postuan kokaturik, etxean jokatzen du Bergarako Lazpiurren aurka.

Etxetik kanpo, jubenil mailan ere, Ibarra eibartarrak, bere multzoko lehen postuan kokatuta baita, Zestoako Lizarralderi aurre egingo dio larunbatean, azaroak 26, goizeko 10:00etan Zestoako Gurutzeaga pilotalekuan.
Eta senior mailan, Eibarko Azkargortak, Mendizabal zaldibiarra izango du aurkari herri horretako Resti pilotalekuan jokatuko den partiduan, azaroak 25ean, ostirala, 18:30etan.

Animo mutilak!!

Astelena berriz ere martxan!!

Gaur, azaroak 10, eskuz banakako partidua Azkoitiko Gurea pilotalekuan, Alkorta  pilotari azkoitiarraren eta  Liher Gil eibartarraren artekoa, 18:45ean.

Ostiralean, hilak 11, Astelena pilotalekuan asteroko ohiko jaialdia 18:30etan hasita, infantil  kategorian banakako bi partidurekin, lendabizikoan Aratz Amillategi eibartarra  Bergarako Montalboren aurka arituko da eta bigarrenean  EKD Eibarko  Aleix del Rey,  Zestoako Alberdiren aurka. Jaialdiari amaiera emateko, jubenilen mailan eskuz binakako partidua, Ibarrak eta Caramanzanak osatutako eibartar bikoteak, Larrañaga eta Lizasok osatutako bikote azpeitiarra izango du aurkari.

Ostiralian baita ere, baina Azkoitiko Gurea pilotalekuan 19:00etan, infantil mailako banakako partida jokatuko da bertako Agirrezabal eta Xuban Varona eibartarren artean.
Larunbatean, hilak 12, goizeko 11:00etan Zumarragan, senior kategoriako eskuz binakao  partida ikusgai,  bertako Beloki 2 bikotearen eta EKD Eibar 2ko ordezkarien artekoa.
Eta asteburuko jardunaldiarekin amaitzeko, igandean, hilak 13, goizeko 11:30ean Eibarko Astelena pilotalekuan, senior mailan eskuz binakako partidua, Azkargorta – Conde eibartar bikotearen eta Ataungo ordezkarien artekoa.

Aupa mutilak!!!

AZKEN JARDUNALDIA ESKUZ BINAKAKOAN

Ostegunean, urriak 27, iluntzeko 21:30ean, Gipuzkoako Paleta Gomazko Binakako Txapelketako partida jokatuko da Mutrikuko Miruaitz pilotalekuan Eibar 1  bikotearen eta  bikote mutrikuarraren artean.

Ostiralean, urriak 28, asteroko jaialdia Mendaron, bi partidukin: lehenengoa 19:00etan, Gipuzkoako Txapelketako eskuz banakako partida, Eibarko Aratz Amillategi eta Arrasateko Etxabe pilotarien artean, infantil mailan. Ondoren, Gipuzkoako eskuz binakako txapelketako lehen faseko azken jardunaldian, kadete mailan, Ekhi Azpilikueta eta Ugaitz Segurolak osatutako eibartar bikotea, Bergarako, Amuategi eta Etxeberriak osatutako bikotearen aurka.

Ostiralean urriak 28,  Paleta Gomazko Binakako  partida ere izango da Mutrikun, Miruaitz pilotalekuan, 21:30etan, Atxurrak eta Zenarruzabeitiak osatutako bikote mutrikuarra eta Eibar 2 bikotearen artean.

Ostiralean baita, Gipuzkoako Eskuz Banakako Txapelketako hirugarren jardunaldiari dagozkion  beste bi norgehiagoka jokatuko dira etxetik kanpo, biak infantil kategorian: 18:00etan Lazkaon, Aleix del Rey EKD pilotako ordezkaria,  Ormazabal lazkaotarraren aurka neurtuko da; eta ordu berean, 18:00etan  baina Aretxabaletako udal pilotalekuan, Errasti bertako pilotariak Eibarko Liher Gil izango du aurrez aurre.