Bolumburu Krossa bertan behera gelditzen da

Sentitzen dugu, baina egoera ikusita eta pena haundiz aurtengo edizioa bertan behera lagatzia erabaki dugu.

Arraten dagoen elur kopurua eta bideen egoera escasagaitik erabaki hau hartzera behartuta ikusi gara.

Mila esker arduratu zareten gustioi eta azkenengo momenturarte lan egiteko prest egon zaretenoi.

 

 

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

Bolumburu Krossa Abenduak 3, Arraten

Aurten LXVIII. edizioa ospatuko dugu eta gainera gure froga Gipuzkoako Txapeleketarako puntuagarria izango da. 9 karrera osatuko dute aurtengo progama. Hemen ordutegiak. Mem_Bolunburu_2017 Animatu igotzera eta Gipuzkoako atleta onenak animatzera.

Galeria gehiago | Erantzun

Julen Teran Irungo Krossan irabazle

Hasi da 2017-2018 kross denboraldia Irunen eta bertan gure atletak ezin hobeto hasi dira.

Julen Teran garaiena lortu zeban eta Aitziber Urkiola 4. postua lortu zuen.

Hemen gure atletak lortutako emaitzak:

Sub-16

7. Jone Acuña 15. Maddi Tejada

Sub-20

8. Mireia Arietaleanizbeazkoa

  1. Julen Teran  14. Markel Gutierrez  15. Pablo Valle

Absoluto

4. Aitzier Urkiola

30. Txomin Osoro   39. Roberto Gartzia

Alebinak

10. Markel Acuña50. Ugaitz Garcia 92. ekhi Muruamendiaraz

20. Alaitz Sanz  24. Natasha Bengoa   41. Enara Gabiola

Infantilak

20. Aimar Osa  27. Aitor Tejada  40. Kepa Marquez  43. Pello Osoro  50. Endika Varona

Hurrengo Krossa Arraten izango da Abenduak 3an

 

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

V. ASIER CUEVAS HERRI LASTERKETA. Podiumeko argazkiak eta …

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

V ASIER CUEVAS HERRI LASTERKETA . Argazkiak

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

V ASIER CUEVAS HERRI LASTERKETA. Helmugako argazkiak

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

V ASIER CUEVAS HERRI LASTERKETA – MULTIKIROLAk argazkiak

Galeria honek 81 argazki ditu du.

Galeria gehiago | Erantzun

Multikirolaren lehengo jardunaldia martxan 80 umiekin

Zapatuan ospatu genduen multikirolaren lehenengo jardunaldia. Goiz euritxo baten Eibarko 3. eta 4. mailetako eskolarteko atleta gazteak atletismoarekin lehenengo pausoak emon zituzten karrea eta jaurtiketeekin.

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

Aurten ere hemen: V. Asier Cuevas Herri Lasteketa Urriak 28an

Heldu da. Aurten 5. edizioa ospatuko dugu Asier Cuevas Herri Lasterketakoa. Hemendik korrika edo kirola gustokoa duzuen gustiok gonbida nahi dizuegu parte hartzera, egun hau jai bat bihurtzeko.

Hemen aurtengo kartela:

Animatu eta etorri ondo pasatzera eta korrika pizkat egitera!!

Kategoriak Sin categoría | Erantzun

XXII. Simon Aldazabalen emaitzak

Gaur ospatu da XXII. edizioa eta 55 lagun batu dira Deporren Arratera igotzeko.

Hasiera batetik Peio Osoro eta Aitziber Urkiola frogaren burua hartu dute eta Arratera heldu arte mantendu dute.

Mutiletan Alai Ayala eta Enrique Zafra osatu dute podiuma eta neketan Saioa Ugidos eta Esther Pagei lagundu diote Aitziberri.

Omenaldi txiki bat egin zaio ere Ekainean laga zigun Juan Luis Azkonagari atleta oia, bere familixiari plaka bat entregatuz.

Hemen gaurko sailkapen osoa:

XXI SIMON ALDAZABAL SARIA ARRATEKO IGOERA ORBETIK
POS IZENA KAT DENBORA
1 PEIO OSORO SEN 27:07:00
2 ALAI AYALA SEN 28:41:00
3 ENRIQUE ZAFRA 40 28:55:00
4 SERGIO LOPEZ SEN 28:56:00
5 TXOMIN OSORO SEN 29:00:00
6 IÑIGO TROKAOLA 40 30:11:00
7 IÑIGO DOCE 40 30:22:00
8 ANDONI MAYO SEN 30:56:00
9 JOSE CARLOS GARCIA 50 31:25:00
10 ROBERTO GARTZIA 40 31:32:00
11 MIKEL LASKURAIN 40 31:34:00
12 PEIO BERRIZBEITIA SEN 31:50:00
13 ARITZ SORZABAL 40 31:53:00
14 JOKIN ALONSO SEN 32:00:00
15 HARITZ BARRUTIA 40 32:13:00
16 IGOR FERNANADEZ SEN 32:35:00
17 DAVID ARIAS SEN 32:46:00
18 IÑAKI SERRANO 40 32:57:00
19 IÑAKI LOPEZ DE GEREÑU 50 33:11:00
20 JUANJO ROMERO 50 33:26:00
21 FIDEL GONZALEZ 40 33:49:00
22 AITZIBER URKIOLA SEN 34:08:00
23 ZIGOR IRIARTE 40 34:18:00
24 AITOR OIARTZABAL 40 34:19:00
25 JOSU LAHIDALGA 50 34:33:00
26 JON ILLARRAMENDI 50 34:34:00
27 IÑIGO GISASOLA 40 34:45:00
28 JOSE ANTONIO OTXOA 60 34:48:00
29 SANTI SANTAMARIA 40 34:53:00
30 ENRIQUE ZIALZETA 50 35:00:00
31 ALEX GONZALEZ SEN 35:07:00
32 JAVI ALDAY 50 35:12:00
33 IBAI LAZKANO SEN 35:39:00
34 JAVI MURCIA SEN 35:43:00
35 RAFA PRIETO 40 36:00:00
36 AITOR ZUBIKARAI 40 36:21:00
37 SAIOA UGIDOS SEN 36:21:00
38 JOSE MARI GUTI 50 36:21:00
39 ALEX IDIGORAS SEN 38:04:00
40 ESTHER PAGEI 40 38:12:00
41 ANE ZIARAN SEN 40:07:00
42 MIKEL ANASAGASTI SEN 40:07:00
43 OCAR IGARZA 40 40:27:00
44 DAVID HIDALGO 40 41:19:00
45 IMANOL TERESA 40 41:19:00
46 BITXOR UGARTEBURU 60 42:26:00
47 JOSU ELEJALDE 60 42:26:00
48 IGOR AZURMENDI 40 42:26:00
49 NATXO GARAI 50 42:26:00
50 ANDER EGURROLA SEN 44:57:00
51 BITXOR ASTIGARRAGA 60 46:11:00
52 MIKEL URKIDI 60 47:07:00
53 AITOR BUENDIA 40 48:57:00
54 ASIER SERRANO 40 50:25:00
55 FERNANDO SERRANO 70 50:25:00

Kategoriak Sin categoría | Erantzun