Eskuz Banakako Gipuzkoako Txapelketan bete-betean

Eskuz Banakako Gipuzkoako Txapelketan, EKD -Eibarko Klub Deportiboko infantil Errendimendu mailako lau  pilotariak final-zortzirenetara pasatu dira eta asteburuan hasiko den kanporaketa fasean sartzen dira orain.

Asteroko jaialdian, ostiral hontan azaroak 25, Astelena pilotalekuan, arratsaldeko 18:00etan hasita, infantil mailako partidak egongo dira: Aleix del Rey eibartarra Astigarragako Isastin aurka eta Liher Gil eibartarra Adunako Navarroren aurka jokatzen dute . Aratz Amillategik Garaikoetxearen aurka jokatuko du  Alegin ostiralean 18:30ean eta Xuban Varonak Izagirreren aurkako partida defendatuko du Zestoan larunbatean azaroak 26, 16:15ean.

Ostiral honetan, gainera, Astelena pilotalekuan,  federatuen mailan Gipuzkoako eskuz banakako txapelketako lehen faseko bigarren jardunaldia jokatuko da: kadete mailan, Eibarko Urkiagak Lazkaoko Aranburu  izango du aurkari eta Azpilikuetak Alzua ataundarra garaitu beharko du. Iraolagoitia armagile jubenilak, bere multzoko lehenengo postuan kokaturik, etxean jokatzen du Bergarako Lazpiurren aurka.

Etxetik kanpo, jubenil mailan ere, Ibarra eibartarrak, bere multzoko lehen postuan kokatuta baita, Zestoako Lizarralderi aurre egingo dio larunbatean, azaroak 26, goizeko 10:00etan Zestoako Gurutzeaga pilotalekuan.
Eta senior mailan, Eibarko Azkargortak, Mendizabal zaldibiarra izango du aurkari herri horretako Resti pilotalekuan jokatuko den partiduan, azaroak 25ean, ostirala, 18:30etan.

Animo mutilak!!

Astelena berriz ere martxan!!

Gaur, azaroak 10, eskuz banakako partidua Azkoitiko Gurea pilotalekuan, Alkorta  pilotari azkoitiarraren eta  Liher Gil eibartarraren artekoa, 18:45ean.

Ostiralean, hilak 11, Astelena pilotalekuan asteroko ohiko jaialdia 18:30etan hasita, infantil  kategorian banakako bi partidurekin, lendabizikoan Aratz Amillategi eibartarra  Bergarako Montalboren aurka arituko da eta bigarrenean  EKD Eibarko  Aleix del Rey,  Zestoako Alberdiren aurka. Jaialdiari amaiera emateko, jubenilen mailan eskuz binakako partidua, Ibarrak eta Caramanzanak osatutako eibartar bikoteak, Larrañaga eta Lizasok osatutako bikote azpeitiarra izango du aurkari.

Ostiralian baita ere, baina Azkoitiko Gurea pilotalekuan 19:00etan, infantil mailako banakako partida jokatuko da bertako Agirrezabal eta Xuban Varona eibartarren artean.
Larunbatean, hilak 12, goizeko 11:00etan Zumarragan, senior kategoriako eskuz binakao  partida ikusgai,  bertako Beloki 2 bikotearen eta EKD Eibar 2ko ordezkarien artekoa.
Eta asteburuko jardunaldiarekin amaitzeko, igandean, hilak 13, goizeko 11:30ean Eibarko Astelena pilotalekuan, senior mailan eskuz binakako partidua, Azkargorta – Conde eibartar bikotearen eta Ataungo ordezkarien artekoa.

Aupa mutilak!!!

AZKEN JARDUNALDIA ESKUZ BINAKAKOAN

Ostegunean, urriak 27, iluntzeko 21:30ean, Gipuzkoako Paleta Gomazko Binakako Txapelketako partida jokatuko da Mutrikuko Miruaitz pilotalekuan Eibar 1  bikotearen eta  bikote mutrikuarraren artean.

Ostiralean, urriak 28, asteroko jaialdia Mendaron, bi partidukin: lehenengoa 19:00etan, Gipuzkoako Txapelketako eskuz banakako partida, Eibarko Aratz Amillategi eta Arrasateko Etxabe pilotarien artean, infantil mailan. Ondoren, Gipuzkoako eskuz binakako txapelketako lehen faseko azken jardunaldian, kadete mailan, Ekhi Azpilikueta eta Ugaitz Segurolak osatutako eibartar bikotea, Bergarako, Amuategi eta Etxeberriak osatutako bikotearen aurka.

Ostiralean urriak 28,  Paleta Gomazko Binakako  partida ere izango da Mutrikun, Miruaitz pilotalekuan, 21:30etan, Atxurrak eta Zenarruzabeitiak osatutako bikote mutrikuarra eta Eibar 2 bikotearen artean.

Ostiralean baita, Gipuzkoako Eskuz Banakako Txapelketako hirugarren jardunaldiari dagozkion  beste bi norgehiagoka jokatuko dira etxetik kanpo, biak infantil kategorian: 18:00etan Lazkaon, Aleix del Rey EKD pilotako ordezkaria,  Ormazabal lazkaotarraren aurka neurtuko da; eta ordu berean, 18:00etan  baina Aretxabaletako udal pilotalekuan, Errasti bertako pilotariak Eibarko Liher Gil izango du aurrez aurre.

GIPUZKOAKO TXAPELKETAKO PARTIDUAK

Ostegunean, hilaren 20an, Mendaroko frontoian, Paleta Goma binakako Gipuzkoako Txapelketako partiduak jokatuko dira: 20:00etan hasita, Eibar 1eko Unda eta Apariciok osatutako bikotea Orioko palista bikotearen aurka izango dira eta ondoren , Ginea eta Lombraña armaginek Zumarragako Garcia ALbeniz eta Viana bikotea hartuko dute aurkari.

Hilaren 21ean, ostirala, Gipuzkoako Txapelketako bigarren jardunaldiko banakako partidak jokatzen dira, infantil mailan: 18:00etan Zestoan, Izaguirre bertako pilotariak, Aratz Amillategi eibartarra izango du aurkari. Zaldibian 18:30ean Liher Gil eibartarrak bisitari gisa jokatuko du Aristi zaldibitarraren aurka. Eta Zumarragan, Xuban Varona armagileak izango du aurkari Garmendia.

Ostiralean baita, hilak 21, Mendaron, ohi bezala, asteroko jaialdia, 19:15ean hasiko da Gipuzkoako Txapelketako bakarkako azken partidarekin, Eibarko EKD Pilota ordezkatzen duen Aleix Del Rey gerriko gorriarekin Azpeitiko Beristain pilotariaren aurka.
Jarraian, Gipuzkoako Txapelketako seigarren jardunaldiko binakako partidak izango dira: Patxi Basaras eta Ekain Araolaza armagileak kadete mailan Zestoako bikotearen aurka. Jarraian,jubenil mailako binakako partida izango da non Ibon Ibarra eta Mikel Caramanzana eibartarrak Lazkaoko bikotea izango duten aurrez aurre eta jaialdiari amaiera emateko, senior mailan, Narvaiza eta Aguirresarobe bikote armaginak, Beasaingo Murumendi bikotearan kontra jokatuko dute.

Soraluzen ere, ostiralean, hilak 21, kadete mailan, eskuz binakako partida jokatzen da Oñatz Urkiaga eta Manex Gisasola bikote eibartarren eta Lazkaoko bikotearen artean.

Animo denei!!

GIPUZKOAKO TXAPELKETAN MURGILDUTA DAUDE EKD PILOTA TALDEKO PILOTARIAK

Giouzkoako Binakako Txapelketan murgilduta gaude, bostgarren jardunaldian hain zuzen ere. Aldi berean, Gipuzkoako Eskuz Banakako Txapelketako lehen jardunaldiarekin ere hasten gara eta hauek dira asteburuan Eibarko Klub Deportiboko EKD Pilota taldeko pilotariek jokatuko dituzten partidak:

Ostiralean, hilak 14, 18:30ean binakako partida Oñatiko Zubikoa frontoian bertako Aloña mendi bikotearen aurka arituko dira Oñatz Urkiaga eta Manex Gisasola eibartarrak.
Ostiralean 19:00etan, eskuz banakako lelengo jardunaldiko partidan, Aleix Del Rey EKD Pilota taldeko ordezkariak Gaztelupe klubeko Aranburu izango du aurkari Zaldibiako pilotalekuan.
Ostiralean Bergaran, udal pilotalekuan, 19:15ean hasita, gure ordezkarien bi partida: jubenil mailakoen partida, non Ibon Ibarra eta Mikel Caramanzana eibartar ordezkariak Bergarako bikotea izango dute aurkari. Jarraian, senior mailako eskuz binakako partidan, Iker Narvaiza eta Ander Agirresarobe eibartarrek, Bergarako bikotea izango dute aurrez aurre.
Eta baita ostiralean, 20:00etan, Aiako pilotalekuan, senior mailako binakako gomazko paleta partida, Zarautz eta Eibarko Aparicio eta Unda bikoteen artekoa.

Bestalde, ostiralean, hilak 14, ohi bezala, etxean jokatzea dagozkigun asteroko partidak, Mendaroko udal pilotalekuan jokatuko dira, 19:15ean hasita:
lehen partidan, eskuz banakakoa infantil mailan, Aratz Amillategi eibartarrak Goierriko Mendizabali aurre egin dio; jarraian, Liher Gil EKD PIlotako infantilak Bergarako Fernandez pilotariaren aurka jokatuko du; hirugarren partida, eskuz banakakoa, infantil mailan, Varona eibartara Azpeitiko Ilunpe klubeko Larramendiren aurka;
jaialdiko laugarren partidan, Ekhi Azpilikueta eta Ugaitz Segurola armagileek Aretxabaletako Errasti eta Otazu bikotearen aurka neurtuko dituzte indarrak; eta jaialdiari amaiera emateko, Mendaron, binakako gomazko paletako partida, Eibar eta Bergara 1en artean.

Asteburuko jardunaldiari amaiera emateko, igandean, 11:30ean, senior kategoriako bikoteen eskutik, Zumarragako Beloki frontoian, Viana anaiek osatutako bikotea Mikel Azkargorta eta Felix Condek osatutako bikote eibartarraren aurka jokatuko du.

PILOTA ESKOLAN MATRIKULATZEKO EPEA ZABALIK

2022-2023 ikasturtean Pilota Eskolan apuntatzeko matrikula epea zabalik dago.

LH2. mailatik aurrerakoek izena eman dezakete datorren ikasturtean pilota eskolan aritzeko. Bidali eskaera pilotaeskola@deporeibar.com helbidera eta matrikularen inprimakia bidaliko dizuegu betetzeko, datorren kustsorako informazio guztiarekin batera.

Entrenamendu egunak astearte eta ostegunetan 5etatik 7etara taldeka sailkatuta adinaren arabera.

Animatu!!

Azkargorta Gipuzkoako mendebaldeko txapeldun; Camina, berriz, txapeldunorde bere kategorian

Jardunaldi ikaragarria egin du Mikel Azkargortak, eta ikasturtea bukatzeko beste txapel bat ekarri du Klubera: Gipuzkoako mendebaldeko 1. mailako kadeteen txapela. San Juan bezperatan eta partido gogorraren ostean jantzi zuen txapela.

Mikel Caminak, berriz, kadeteen bigarren mailako txapelduorde gelditu da, honek ere jardun bikaina egin ondoren eta final estu-estuaren ondoren.

Zorionak, Mikel eta Mikel!

Mikel Azkargorta, zutik, 2. ezkerretik hasita, Gipuzkoako mendebaldeko 1. mailako kadeteetan txapeldun.